Dalekohled NIKON DCF Monarch HG 8x30

Kód: BAA783SA
Tip
1 hodnocení
Značka: Nikon
22 990 Kč 19 000 Kč bez DPH
Externí sklad 7 dní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Binokulární dalekohled NIKON DCF Monarch HG 8x30

Chcete-li vysoký optický výkon pro cestování, vyberte si elegantní a kompaktní dalekohled MONARCH HG 8x30.

Zachytíte i ty nejjemnější detaily při pozorování ptáků, užijete si krásné výhledy v přírodě a prozkoumáte zajímavosti městské architektury – optická konstrukce s rovnačem pole vám přitom poskytne široké zorné pole s obrazem ostrým až do krajů. Optické sklo s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) nabízí obraz s vysokým kontrastem a rozlišením, zatímco vícenásobné dielektrické vrstvy s vysokou odrazností na hranolech zajišťují obraz s výjimečně vysokým jasem. Společně pak zaručují dechberoucí věrnost reprodukce barev. A to vše ve vodotěsném těle z hořčíkové slitiny, které odolává zamlžování a váží pouhých 450 g.

Perfektně ostrá optika a široké zorné pole

Pokud potřebujete výjimečně přesnou optiku v lehkém, snadno přenosném těle, je MONARCH HG 8×30 tím pravým dalekohledem právě pro vás. Užijete si široké zorné pole (se zorným úhlem 60,3 °) a díky optické konstrukci s rovnačem pole, který koriguje zklenutí pole, zpozorujete všechny drobné detaily i v krajích zorného pole. Snadno vyhledáte a rozpoznáte ptáky při hnízdění i v letu, prozkoumáte výskyt divokých zvířat na pobřeží nebo v horách, odhalíte drobnosti historických rozvalin a moderních staveb – to vše s výjimečně brilantním obrazem.

Brilantní obraz a přirozené barevné podání

Krásy přírody ožijí, když je můžete zkoumat v jejich přirozených barvách. Optické sklo s extrémně nízkým rozptylem světla (ED) toto realizuje korekcí barevné vady způsobující barevné obrysy a produkcí obrazu s vysokým kontrastem a rozlišením pro věrné zobrazení všech barevných nuancí. Na všechny čočky a hranoly jsou aplikovány vysoce kvalitní vícenásobné antireflexní vrstvy – v kombinaci s vícenásobnými dielektrickými vrstvami s vysokou odrazností na střechových hranolech pro zvýšení odraznosti – pro lepší propustnost světla, vysokou brilanci a věrné barevné podání obrazu. S propustností světla 92 % nebo vyšší získáte vždy obraz s vysokým jasem a ostrostí. Při pozorování ptáků s jistotou rozpoznáte správné barvy, u městských výhledů si užijete rozmanitost barev na fasádách budov a při turistice nebo plachtaření uvidíte vzdálený obzor nebo pobřeží v živých barvách.

Komfortní přenášení a konstrukce pro každé počasí

Kompaktní design dalekohledu MONARCH HG 8×30 nezná žádný kompromis – nabízí špičkovou optiku v lehkém a současně robustním obalu. Elegantní tělo z hořčíkové slitiny váží pouhých 450 g, je vodotěsné a odolné proti zamlžování, aby přestálo i ty nejnáročnější podmínky. Dusíkem plněné tělo odolává tlaku vody do hloubky 5 m po dobu 10 minut a zamezuje zamlžování vnitřních částí optického systému i v prostředích s nízkých tlakem vzduchu do nadmořské výšky až 5 000 m. Frontální čočky objektivů a okulárů jsou pro vyšší robustnost opatřeny vrstvou odolnou proti poškrábání. Tento dalekohled budete mít s radostí celý den při sobě – a nabídne vám na svou velikost překvapivě kvalitní obraz.

Excelentní univerzální výrobek pro snadná pozorování

Potřebujete prozkoumat místa nebo vyhledat divoká zvířata pro své fotografické akce? Bez ohledu na to, kam se vydáte a co budete dělat, MONARCH HG 8×30 bude vždy vaším všestranným společníkem. S pomocí jasného a širokého zorného pole vám pomůže zaměřit vše, co hledáte, takže se budete moci s jistotou připravit na své snímky. A je ideální pro libovolné volnočasové aktivity doma i v zahraničí. Je jedno, jestli pozorujete městské výhledy, plavíte se na lodi, sledujete migrující ptáky nebo se procházíte v lese – tento dalekohled vám vždy oživí s křišťálovou brilancí každý detail.

Technické parametry:

 • Zvětšení: 8x
 • Průměr objektivu (mm): 30
 • Zorný úhel (reálný, ve stupních): 8,3
 • Zorný úhel (zdánlivý, ve stupních): 60,3
 • Průměr zorného pole ve vzdálenosti 1 000 m (m): 145
 • Průměr výstupní pupily (mm): 3,8
 • Relativní světelnost: 14,4
 • Předsunutí výstupní pupily okuláru (mm): 16,2
 • Nejkratší zaostřitelná vzdálenost (m): 2
 • Šířka (mm): 126
 • Délka (mm): 119
 • Hloubka (mm): 47
 • Hmotnost (g): 450
 • Nastavení osové vzdálenosti okulárů (mm): 56–74
 • Odolnost proti vodě: 5 m po dobu 10 minut

Zkratky v názvu:

 • CF - Zaostřování centrálním šroubem
 • D - Střechové hranoly (Roof) - přímé

Doplňkové parametry

Kategorie: Kompaktní
Záruka: 10 let
Dle parametrů: 8x30

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: